FAQ

Gdzie realizowana jest sesja fotografii dziecięcej?

Sesje dziecięce wykonuję przede wszystkim w studiu Foto be be w Poznaniu, gdzie stworzyłam optymalne warunki do wykonywania fotografii dziecięcej. Oprócz oczywistych spraw związanych z dobrym sprzętem fotograficznym i oświetleniem zapewniam miłą atmosferę a także dobrą kawę lub herbatę, odpowiednio wysoką temperaturę wnętrza, szeroka gamę rekwizytów fotograficznych, miejsce do karmienia i przewijania.
W wyjątkowych sytuacjach realizuję sesje fotografii dziecięcej na terenie Poznania za dodatkową opłatą. Starsze dzieci wraz z rodzicami chętnie fotografuję w plenerze.

Co jest w ofercie studia?

Studio artystycznej fotografii dziecięcej Foto bebe oferuje profesjonalną sesję fotograficzną w miłej atmosferze. Oferuję przede wszystkim swoje umiejętności, zmysł artystyczny, wrażliwość i zachwyt nad każdym dzieckiem, czego wynikiem są interesujące fotografie z głębią.
W ofercie studia są sesje zdjęciowe: dziecięce, rodzinne, ciążowe, kobiece. W galerii na stronie internetowej prezentuję zdjęcia z wykonanych przeze mnie sesji według kategorii wiekowej: noworodki 0-1 miesiąc, niemowlęta, 1-3, 3-6, 6-12 miesięcy, 12-36 miesięcy, dzieci 3-6 lat i powyżej 6 lat.

Ile trwa sesja dziecięca?

Czas sesji tak naprawdę zależy od wieku i temperamentu dziecka. Najczęściej sesja trwa od 2 do 4 godzin. Na sesje noworodkowe i niemowlęce należy przeznaczyć więcej czasu ze względu na karmienie, przewijanie dziecka, odpoczynek. Każde dziecko jest wyjątkowe i każda sesja inna, więc podchodzę do swojej pracy bardzo indywidualnie uwzględniając przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo maluszka.

Czy należy specjalnie przygotować się na sesję z noworodkiem?

Aby sesja fotograficzna była jak najbardziej owocna i sprawnie przebiegała zachęcam do pamiętania o kilku istotnych sprawach. Najlepiej jest, jak dziecko zbyt długo nie śpi tuż przed sesją, wtedy mamy dużą szansę, że będzie dobrze spać podczas zdjęć Koniecznie należy zabrać ze sobą butelkę z mlekiem, smoczek, białe body na przebranie, artykuły higieniczne.

Kiedy należy rezerwować termin sesji noworodkowej?

Polecam wstępną rezerwację terminu sesji noworodkowej jeszcze w trakcie oczekiwania na maleństwo. Oczywiście wiadomo, że termin porodu i tym samym sesji może ulec zmianie, dlatego zachęcam, aby najlepiej 3 dni po porodzie skontaktować się ze studiem i ustalić ostateczny termin sesji.

Kiedy najlepiej przyjść z noworodkiem na sesję?

Najlepszym czasem dla noworodka na pierwszą sesję zdjęciową to wiek pomiędzy 5 a 14 dniem życia. W tym okresie maluszek zachowuje pozycję embrionalną, dużo śpi, jest również elastyczny, co pozwala na bezpieczne układanie dziecka w pierwszych słodkich pozach.

Czy dziecko musi mieć swoje zabawki i ubranka na sesję zdjęciową?

W swoim studiu posiadam szeroka gamę rekwizytów fotograficznych, koszyków, jeździków, zabawek, miękkich kocyków, tkanin, czapeczek. Przed sesją wspólnie z rodzicem ustalam określoną stylizację, kolorystykę zdjęć. Proponuję moją wizję, ale jestem otwarta na indywidualne sugestie każdego klienta. Zachęcam również to zabrania ze sobą ulubionych strojów i zabawek dziecka które mogą być nowym akcentem w sesji.

Czy noworodkom i niemowlętom nie jest zimno podczas sesji?

Zwracam szczególną uwagę na komfort dzieci podczas sesji. Studio jest zawsze odpowiednio ogrzane, dodatkowo ocieplam termoforem kocyki na których kładę noworodki, w razie potrzeby dogrzewam plan zdjęciowy małym przenośnych grzejnikiem, także niemowlęta i noworodki nie maja szans u mnie zmarznąć.

Kto uczestniczy w dziecięcej sesji zdjęciowej?

Na sesje zapraszam dzieci wraz z dorosłymi, rodzicami, dziadkami, którzy podczas trwania całej sesji są w pobliżu swojego dziecka i mogą czuć się pewnie, że ich pociecha jest w bezpiecznych rękach. Często zachęcam rodziców podczas zdjęć do bliskiego kontaktu z dzieckiem, aby maluszek czuł znajomy zapach, głos, dotyk. W przypadku starszych dzieci również zachęcam do współpracy, aby przy zabawie i rozmowie uchwycić jak najcudowniejsze momenty.